Naujienos / Kvietimai

Keturios šalys susirungs dėl metų projekto apdovanojimo

Pirmą kartą Lietuvoje skelbiami tarptautiniai Mažiau taršios logistikos apdovanojimai - http://lcl-project.eu/award/. Vokietijos, Švedijos, Lenkijos bei Lietuvos verslo įmonės, savivaldybės ir nevyriausybinės organizacijos susirungs dėl metų projekto nominacijos.

Tarptautinių apdovanojimų iniciatoriai ieško socialiai atsakingų ir aplinkos gerove besirūpinančių pokyčių agentų, kurie ateities logistikos iššūkiuose regi naujas galimybes ir savo veikloje diegia žaliuosius sprendimus, tokius kaip prekių pristatymo konsolidavimas, maršrutų optimizavimas, mažiau taršių transporto priemonių naudojimas ar kt. Apdovanojmus Lietuvoje koordinuojančio Žaliosios politikos instituto vadovė Ieva Budraitė teigia, kad konkursu siekiama įvertinti ir apdovanoti projektus-lyderius, kurie vietiniu, nacionaliniu ar tarptautiniu lygmeniu reikšmingai prisideda kuriant ekonominę, aplinkosauginę ir socialinę naudą. „Kodėl verta dalyvauti? Tai puiki galimybė pademonstruoti savo pasiekimus, būti pastebėtiems ir įvertintiems tarptautinės auditorijos, o gal net tapti sektinu gerosios praktikos pavyzdžiu” – pabrėžia I. Budraitė.

Aplikuoti kviečiami transporto priemonių gamintojai ar pardavėjai, ekspeditoriai, logistikos inovatoriai, efektyvius bendradarbiavimo projektus ar sėkmingas komunikacijos kampanijas logistikos srityje vystančios savivaldybės ar jų įmonės bei nevyriausybinės organizacijos siekiančios švaresnės, saugesnės ir tylesnės aplinkos advokataujančios dėl mažiau taršios logistikos sprendimų taikymo savo mieste ar bendruomenėje.

Konkursas vykdomas keliais etapais - nacionaliniu ir tarptautiniu, kurių metu bus renkami nugalėtojai verslo įmonių, savivaldybių bei nevyriausybinių organizacijų kategorijose. Nugalėtojams bus suteiktas atpažinimo ir įvertinimo simbolis – Mažiau taršios logistikos apdovanojimų ženklas.

Remiantis Tarptautinio transporto forumo paskelbtomis prognozėmis, iki 2050 m. sunkiasvorio transporto sektoriuje pervežimų poreikis išaugs trigubai. Tokios logistikos sektoriaus tendencijos skatina ieškoti priemonių, kaip minimizuoti krovinių pervežimo keliamą poveikį visuomenės ir aplinkos gerovei. Kasmet mažiausiai 3,5 mln. žmonių miršta dėl oro taršos, o sunkvežimių avarijose ES šalyse žūsta beveik 4000 žmonių, iš kurių net 1000 – dviratininkai ir pėstieji. Todėl mažiau taršių sprendimų taikymas yra neišvengiama sąlyga tolesnei logistikos plėtrai visame pasaulyje. Mažiau taršios logistikos apdovanojimais siekiama prisidėti prie aktyvaus darnių sprendimų diegimo skatinimo.

Daugiau informacijos apie apdovanojimus www.lcl-project.eu.

Ankstesnės naujienos

Horizontalaus plano trečiasis seminaras 2018-02-21 / Kvietimai Horizontalaus plano trečiasis seminaras
Kviečiame jus į Horizontalaus plano trečiąjį seminarą, kuris vyks vasario 22 d. Rietavo turizmo ir verslo informacijos centre, Parko g. 5, Rietavas. Seminaro pradžia 10.00 val., pabaiga 14.00 val.
Dr. Mikael Scherdin (Švedija) susistemino mūsų antrojo susitikimo mintis, todėl ir toliau gryninsime raktinius Rietavo žodžius.
Plačiau
Telšių rajono VVG 2 kvietimas 2018-01-05 / Kvietimai Telšių rajono VVG 2 kvietimas

Telšių rajono vietos veiklos grupė kviečia teikti paprastus kaimo vietovių vietos projektus pagal kaimo vietovių vietos plėtros strategijos „Telšių ir Rietavo savivaldybių vietos plėtros 2014-2020 metų strategija“  priemonės „Ne žemės ūkio verslo plėtra“ (kodas LEADER-19.2- 6.)  veiklos sritis

Plačiau
Kaimą auginančioms bendruomenėms – milijonas eurų 2016-03-30 / Kvietimai Kaimą auginančioms bendruomenėms – milijonas eurų
Paramą kaimo bendruomenėms skiria ne tik ES, bet ir mūsų valstybė. 2016-aisiais, kurie yra paskelbti Vietos bendruomenių metais, Žemės ūkio ministerija savo kraštą auginančioms kaimo bendruomenėms skirs dar daugiau lėšų nei pernai – 1 mln. eurų. Paraiškos gauti paramą bus renkamos jau nuo š. m. kovo 7 d. iki balandžio 8 d.
Plačiau