2025 m. balandžio 9–11 d. Vilniuje vyks tarptautinis renginys „TAB Creative Sprint“, suburiantis kūrybinių industrijų atstovus, inovacijų ekspertus, technologijų kūrėjus ir savivaldos atstovus iš Lietuvos bei užsienio.
Rietavo turizmo ir verslo informacijos centras kartu su tarptautiniu partneriu „Hyper Island“ iš Švedijos organizuoja kūrybinį sprintą Vilniuje, kurio metu bus ieškoma atsakymų į klausimą: kaip regionas gali tapti inovacijų, kultūros ir kūrybos centru, nekonkuruodamas, o pasiūlydamas alternatyvą didmiesčiams.
Sprinto metu dalyviai ieškos sprendimų, kaip skatinti regioninę plėtrą ir bendradarbystės iniciatyvas Telšių regione, ypatingą dėmesį skiriant Rietavo savivaldybei.
Renginys vyks 2025 m. balandžio 9–11 d. Vilniuje, Talent Garden Vilnius bendradarbystės centre (Vilniaus g. 33).
Kūrybinis sprintas tai - trijų dienų trukmės praktiniai mokymai, kuriose pasitelkiama dizaino mąstymo metodika kūrybiniams iššūkiams spręsti. Kūrybinio sprinto tikslas – suburti kūrybinius profesionalus, inovacijomis besidominčius žmones ir naujųjų technologijų, ypač išplėstinės realybės (angl. Extended Reality -XR) specialistus, kad drauge kurti naujas idėjas ir praktiškus į ateitį orientuotus sprendimus.
„Šis kūrybinis sprintas – tai inovacijų žaidimų aikštelė, kur susitinka menas ir technologijos, o profesionalai iš įvairių sričių dirba kartu. Tai ne vien naujų idėjų kūrimas – tai tiltų statymas,kur gimsta idėjos peržengiančios valstybių sienas“, - sako Projekto TAB pagrindinė partnerė Marie Björck, Blue Science Park inovacijų vadovė (Švedija).
Vilniuje vyksiančio kūrybinio sprinto metu bus gvildenamos temos įtraukiančios meno patirtis, kūrybines vasaros stovyklas, XR praturtintą pasakojimą ir tarpvalstybinių inovacijų erdvių vystymą:
Rietavo bendradarbystės centras – kuriamas regioninis bendradarbystės centras (hub‘as ) MVĮ, kūrėjams ir startuoliams, apjungiantis inovacijų vystymą, mokymus, tarptautinį tinklaveiką ir vietos bendruomenės dalyvavimą.
Skaitmeninis Oginskių paveldas – interaktyvios edukacinės patirties sukūrimas, panaudojant VR/AR technologijas, siekiant iš naujo įprasminti Rietavo istorinį paveldą ir kurti traukos centrą turistams bei vietos mokykloms.
Menininkų rezidencijos Rietave – modelis, kaip mažas miestas gali tapti kūrybinių atostogų vieta Europos menininkams, pasiūlant ramybę, įkvėpimą ir tikrą kultūrinę patirtį glaudžiai bendradarbiaujant su vietos žmonėmis.
Menas pasitinka inovacijas – inovatyvios meno parodos koncepcija, kurioje šiuolaikinis menas jungiama su VR technologijomis, remiantis René Holm kūryba. Tikslas – sukurti naują meno pristatymo formatą galbūt Vilniuje, skatinantį kultūros ir technologijų sinergiją bei tarptautinį bendradarbiavimą.
Viso kūrybinio sprinto metu dalyviai susitiks ir bendradarbiaus su profesionalais iš Vokietijos, Lietuvos, Lenkijos, Švedijos ir kitų šalių – dalinsis žiniomis ir megs vertingus ryšius.
Renginyje dalyvaus Ekonomikos ir inovacijų ministerijos patarėja Fausta Roznytė, Vidaus reikalų ministerijos atstovė Edita Mickutė, VRM Projektų valdymo agentūros specialistės Nijolė Šmitaitė ir Sigita Baronaitė, Rietavo vicemerė Kristina Krasauskienė, taip pat savivaldybių atstovai iš Mažeikių, Plungės ir Telšių. Prie kūrybinių dirbtuvių prisijungs ir tarptautiniai ekspertai bei partneriai, taip pat menininkas René Holm (Danija), kūrybinių erdvių atstovai iš Talent Garden Vilnius ir LinkMenų Fabriko, filmų žaidimų ir virtualios realybės kūrėjas Vilius Petrauskas, socialinių iniciatyvų inovatorė Monika Stankevičiūtė, virtualios produkcijos ekspertas Leonardas Žilinskas, muzikantas The Roop vokalistas Vaidotas Valiukevičius.
Renginio programoje specialiai savivaldybių ir VRM atstovams numatyti vizitai į sostinės kūrybines erdves – Talent Garden Vilnius ir LinkMenų fabriką. Panašūs kūrybiniai sprintai jau vyko Kanuose (Prancūzija), Karlskronoje (Švedija), o rudenį planuojama surengti Berlyne (Vokietijoje).
Apie TAB projektą
Šis renginys yra dalis tarptautinio projekto „TAB – Technology, Art & Business“, finansuojamo pagal Interreg Pietų Baltijos 2021–2027 programą. Vienas iš šio projekto tikslų yra kurti tarpvalstybinius inovacijų centrus, spartinti skaitmeninę transformaciją, stiprinti kūrybines industrijas ir remti mažas bei vidutines įmones Pietų Baltijos regione.
Projektas vienija partnerius iš penkių ES šalių (Švedija, Lietuva, Vokietija, Lenkija, Danija), kurie, veikdami skirtingose srityse, dalijasi savo patirtimi ir žiniomis, kad kurtų naujus tarpdisciplininius sprendimus.
Projekto partneriai įtraukdami vietos ir tarptautinius menininkus, specialistus bei garsenybes veikia sinergijos pagrindu - tai pritraukia dėmesį, bet kartu ir randami patys įdomiausi ir optimaliausi sprendimai. Projektas įtraukia ir vystydamas veiklas įgauna vis didesnį idėjų generavimo bei įgyvendinimo pagreitį.
Daugiau informacijos apie projektą: