Naujienos

BIOSOLFarm: Pietų Baltijos ūkiai - esminė atsinaujinančios energetikos sistemos dalis)

Pradedamas vykdyti Pietų Baltijos Interreg programos projektas BIOSOLFarm: South Baltic Farms - an essential part of renewable energy systems (Pietų Baltijos ūkiai - esminė atsinaujinančios energetikos sistemos dalis). Spalio 3 d. Gdansko technologijos universitete vyko pirmasis projekto partnerių susitikimas.

Projektu siekiama skatinti atsinaujinančios energijos gamybą, integruojant įvairius energijos šaltinius, tokius kaip saulės fotovoltinės sistemos, biomasės naudojimas.  Projekto metu bus fiksuojama esama energijos vartojimo situacija ir įvertinamas atsinaujinančios energijos naudojimo potencialas Pietų Baltijos regiono ūkiuose. Taip pat ir viename iš Rietavo savivaldybės ūkių vyks energijos vartojimo matavimas, naudojant daiktų interneto metodą. Išanalizavus gautus duomenis, bus rengiamos rekomendacijos ir pagalbinis vadovas ūkininkams, padėsiantis jiems įsivertinti energijos naudojimą savo ūkiuose. Vyks pažintiniai vizitai, patirties mainų susitikimai. 

Rietavo vardas bus dar kartą paminėtas kaip miestas, kuriame gimsta ir gyvena inovacijos, kuris ištikimas pažangių idėjų taikymo tradicijoms. Rietavo savivaldybėje bus pirmą kartą pritaikytos ir integruotos naujovės skatinant gaminti energiją iš atsinaujinančių energijos šaltinių bei ją automatizuoti, pasitelkus daiktų internetą.  Remiantis Rietavo atveju toliau bus teikiamos rekomendacijos ūkininkams, o pirmoji integracijos vieta bus traukos stotelė visiems besidomintiems alternatyvia energija.

„Jeigu turėsime kompiuterius, kurie gebės surinkti bei panaudoti informaciją apie mus supančius daiktus be mūsų įsikišimo, galėsime ne tik ženkliai sumažinti kasdieninį eikvojimą, bet taip pat gebėsime veikti produktyviau ir našiau.“ –  dar 1999 metais pristatymo „Procter & Gamble“ metu apie daiktų  interneto užuomazgas kalbėjo Kevinas Ashtonas.

Daugiau apie projektą: http://www.rietavovic.lt/projektai/projektas-biosolfarm-south-baltic-farms-an-essential-part-of-renewable-energy-systems-pietu-baltijos-ukiai-esmine-atsinaujinancios-energetikos-sistemos-dalis/id-34

 

 

Ankstesnės naujienos

Įvyko tarptautinio projekto COGREEN koncepcijos kūrimas 2023-08-10 Įvyko tarptautinio projekto COGREEN koncepcijos kūrimas

Rugpjūčio 9-10 d. Rietavo turizmo ir verslo informacijos centre vyko intensyvus tarptautinio projekto COGREEN koncepcijos kūrimas.

Projekto partneriai bendrai rengė reguliaraus projekto koncepciją, kuri bus pagrindas paraiškai į Pietų Baltijos programą. Koncepcija turi numatyti priemones ugdymo ir konsultavimo įstaigoms bendradarbiauti stiprinant žaliuosius įgūdžius ugdymo srityje.

Plačiau
Tarptautinis seminaras, skirtas Z kartai ir žaliajam kursui viduriniame ir profesiniame mokyme 2023-07-28 Tarptautinis seminaras, skirtas Z kartai ir žaliajam kursui viduriniame ir profesiniame mokyme
Kviečiame verslo atstovus bei kitus suinteresuotus asmenis į tarptautinį seminarą š.m. rugpjūčio 9-10 d., kuris vyks Rietavo turizmo ir verslo informacijos centre, Parko g. 5, Rietavas. 

Seminare pagrindinis dėmesys skiriamas būsimiems žaliesiems įgūdžiams integruoti vidurinio ir profesinio mokymo srityje ir kaip tarpvalstybinis bendradarbiavimas gali paskatinti šią plėtrą Pietų Baltijos regione.
Plačiau
Bendruomenės renginys Budrikiuose 2023-07-20 Bendruomenės renginys Budrikiuose
“Vienybėje stiprybė”- taip Rietavo savivaldybėje suprantamas bendruomeninis judėjimas. Svarbu suprasti ir pajusti vieni kitus, kad kartu būtų lengviau gražinti ir puoselėti regioną, tenkinti gyventojų poreikius, šviesti ir visiems kartu tobulėti. 

Šeštadienį liepos 8 d. Budrikiuose Centras kvietė susiburti ir pasidalinti idėjomis bei patirtimi visas savivaldybės bendruomenes.
Plačiau