Naujienos

Ūkininkams apie BIOSOL Farm projektą

Praėjusią savaitę Centro direktorė Laima Dockevičienė dalyvavo Rietavo ūkininkų sąjungos susirinkime, kur pristatė BIOSOL Farm projektą bei su juo susijusias veiklas. Kvietė ūkininkus net tik pasidalyti mintimis apie atsinaujinančios energijos sistemas ir jų integraciją ūkiuose, bet ir prisijungti prie pačio projekto. 

Projekto veiklos apima atsinaujinančios energijos potencialo vertinimą regiono ūkiuose, atsižvelgiant į įvairius duomenis, siekiant identifikuoti optimalius sprendimus.  Vienas iš ūkių  – Rietavo savivaldybėje.

Detalesnę informaciją rasite čia >> BIOSOL Farm

Projektu siekiama skatinti atsinaujinančios energijos gamybą, integruojant įvairius energijos šaltinius, tokius kaip saulės fotovoltinės sistemos, biomasės naudojimas.  Projekto metu bus fiksuojama esama energijos vartojimo situacija ir įvertinamas atsinaujinančios energijos naudojimo potencialas Pietų Baltijos regiono ūkiuose. Taip pat ir viename iš Rietavo savivaldybės ūkių vyks energijos vartojimo matavimas, naudojant daiktų interneto metodą. Išanalizavus gautus duomenis, bus rengiamos rekomendacijos ir pagalbinis vadovas ūkininkams, padėsiantis jiems įsivertinti energijos naudojimą savo ūkiuose. Vyks pažintiniai vizitai, patirties mainų susitikimai. 

Rietavo vardas bus dar kartą paminėtas kaip miestas, kuriame gimsta ir gyvena inovacijos, kuris ištikimas pažangių idėjų taikymo tradicijoms. Rietavo savivaldybėje bus pirmą kartą pritaikytos ir integruotos naujovės skatinant gaminti energiją iš atsinaujinančių energijos šaltinių bei ją automatizuoti, pasitelkus daiktų internetą.  Remiantis Rietavo atveju toliau bus teikiamos rekomendacijos ūkininkams, o pirmoji integracijos vieta bus traukos stotelė visiems besidomintiems alternatyvia energija.

Daugiau apie projektą >> http://www.rietavovic.lt/projektai/projektas-biosolfarm-south-baltic-farms-an-essential-part-of-renewable-energy-systems-pietu-baltijos-ukiai-esmine-atsinaujinancios-energetikos-sistemos-dalis/id-34

Ankstesnės naujienos

Pasitarimas dėl regiono funkcinės zonos 2024-02-15 Pasitarimas dėl regiono funkcinės zonos
Vasario 14 d. Rietavo turizmo ir verslo informacijos centre vyko pasitarimas dėl regiono funkcinės zonos strategijos.

Visos Telšių regiono savivaldybės nutarė, kad prie savivaldybių funkcijos „Gyventojų bendrosios kultūros ugdymas ir etnokultūros puoselėjimas“ prisidės ir Telšių funkcinės zonos (FZ) strategija. 
Plačiau
​Kviečiame dalyvauti kūrybinėse dizaino sprinto dirbtuvėse Kanuose kovo 6-7 dienomis bei Karlskronoje balandžio mėn. (data derinama) 2024-02-02 ​Kviečiame dalyvauti kūrybinėse dizaino sprinto dirbtuvėse Kanuose kovo 6-7 dienomis bei Karlskronoje balandžio mėn. (data derinama)

Ar esate muzikos, kino ar naujų technologijų ekspertas? Norite tobulinti savo įgūdžius pasakojimo komponavimo ir kūrybinės produkcijos srityje, naudojant naujausias besivystančias technologijas? Domitės bendradarbiavimu su dinamiška kūrybiškų profesionalų komanda, kuriant naujus produktus ir sprendimus įkvėpimo greičiu?

Tuomet pasiruoškite prisijungti prie mūsų kūrybinių dizaino sprinto dirbtuvių Kanuose ir Karlskronoje, kur kursime istorijų patirtis, ištrinančias tradicinio pasakojimo ribas!

Plačiau
Aplankyta paroda „Adventur 2024“ 2024-01-28 Aplankyta paroda „Adventur 2024“
Lankėmės 11-oje tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2024“. „Paroda svarbi ne tik pristatyti savo produktus ir paslaugas. Tai nepakartojama erdvė - kontaktams ir bendradarbiavimui“, - sako Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Laima Dockevičienė.
Plačiau
Plečiam turizmo horizontus 2024-01-19 Plečiam turizmo horizontus
Galvojant apie turizmo paslaugų tobulinimą ir plėtrą toliau už Rietavo savivaldybės ribų, šiandien pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Žemaitijos turizmo informacijos centru. 
Plačiau
BIOSOLFarm: „Pietų Baltijos ūkiai – esminė atsinaujinančios energijos sistemų dalis“ 2024-01-11 BIOSOLFarm: „Pietų Baltijos ūkiai – esminė atsinaujinančios energijos sistemų dalis“
Klimato kaita, socialiniai ir politiniai iššūkiai verčia ypatingą dėmesį skirti žemės ūkiui kaip svarbiai atsinaujinančios energijos šaltinio vartotojui ir gamintojui. Nors Pietų Baltijos jūros regiono ūkių iššūkiai ir galimybės gali skirtis, bendras tikslas - pagerinti energijos gamybą ir saugojimą ūkiuose bei padidinti energetinį saugumą. Projektas BIOSOLFarm (Pietų Baltijos Interreg porograma) siekia įtraukti smulkiuosius ūkininkus ir jų asociacijas į švarios energijos revoliuciją, remmiantis įvairiais sprendimais, įskaitant saulės ir vėjo energiją bei inovatyvią biomasės panaudojimo technologiją.
Plačiau