T.A.B - Innovation Hubs for Tech, Art and Business projekto įgūdžių tobulinimo ir kūrybinio sprinto renginys baigėsi 4 grupių dviejų dienų darbo rezultatų pristatymu. Padėti pagrindai toliau vystyti sprinto metu sukurtoms koncepcijoms.
- Rietavo bendradarbystės centras – regioninis bendradarbystės centro kūrimas ir veiklos plėtojimas MVĮ, kūrėjams ir startuoliams, apjungiantis inovacijų vystymą, mokymus, tarptautinę tinklaveiką ir vietos bendruomenės dalyvavimą.
- Skaitmeninis Oginskių paveldas – interaktyvios edukacinės patirties sukūrimas, panaudojant VR/AR technologijas, siekiant iš naujo įprasminti Rietavo istorinį paveldą ir kurti traukos centrą turizmui, švietimui ir verslui.
- Menininkų rezidencijos Rietave – modelis, kaip mažas miestas gali tapti kūrybinių atostogų vieta Europos menininkams, pasiūlant ramybę, įkvėpimą ir tikrą kultūrinę patirtį glaudžiai bendradarbiaujant su vietos žmonėmis.
- Menas pasitinka inovacijas – inovatyvios meno parodos koncepcija, kurioje šiuolaikinis menas jungiama su VR technologijomis, remiantis René Holm kūryba – naujas meno pristatymo formatas, skatinantis kultūros ir technologijų sinergiją bei tarptautinį bendradarbiavimą.
Įkvėpimas iš tarptautinės komandos: kūrėjų ir ekspertų įžvalgos
Projektas T.A.B – tai galimybė Rietavo ir regiono viešojo sektoriaus atstovams susipažinti su bendradarbystės centrų veikla bei įvertinti jų kūrimo galimybes Rietave ir Telšių regione. Vizito Vilniuje metu dalyviai lankėsi Talent Garden Vilnius, kuris yra Europoje pirmaujančios inovacijų platformos, skirtos skaitmeninių technologijų bendruomenei, narys įsikūręs Lietuvo sostinėje bei VILNIUS TECH „LinkMenų fabrike“ –kūrybiškumo ir inovacijų centre, skirtame prototipų kūrimui, testavimui ir tarpdisciplininiam bendradarbiavimui. Projekto dalyviai domėjosi šių centrų veikimo principais, iššūkiais ir galimybėmis bendradarbiauti, siekiant pritaikyti gerąją praktiką savo regione.
Tai buvo puiki proga susitikti su kūrėjais ir naujausių technologijų ekspertais iš Švedijos, Danijos, Vokietijos, Lietuvos ir Lenkijos – išgirsti jų įžvalgas, užmegzti kontaktus ir užduoti rūpimus klausimus.
Prieš tris savaites Rietave buvo pristatytas T.A.B projektas vietos bendruomenei, kur diskutuota apie sėkmingo inovacijų ir bendradarbystės centro kūrimo veiksnius. Dabar žengiamas antrasis žingsnis – kaupiama praktinė patirtis, kuri padės šiuos modelius pritaikyti regione.
Įgyta patirtis – pagrindas pokyčiams regione
Kursų metu įvairiais metodais mokymų dalyviai ir projekto partneriai gilinosi į komandos formavimo etapus, narių įsitraukimo lygmenis bei kiekvieno žmogaus indėlį kuriant stiprią komandą.
Pasak kursų lektorės Sofijos Arvegård, „Žmonės nori būti komandoje pirmiausiai dėl organizacijos kultūros. Todėl labai svarbu nepraleisti jokios komandos formavimo fazės. Ypatingai svarbi tinkama pradžia.“ Sofija yra komandos ir lyderystės vystymo specialistė iš Švedijos. Ji gilinasi į naujausius tyrimus apie grupės dinamiką ir komandos efektyvumą. Ją įkvepia žmogaus potencialas, augimas ir tai, kokią galią turi komandinis bendradarbiavimas bei kūryba. Per 15 darbo metų Sofija bendradarbiavo su įvairiomis organizacijomis skirtinguose sektoriuose.
Vilniuje įvykę įgūdžių tobulinimo kursai bei kūrybinis sprintas yra dalis tarptautinio projekto T.A.B - Innovation Hubs for Tech, Art and Business. Renginio organizatorius - Rietavo turizmo ir verslo informacijos centras kartu su tarptautiniu partneriu „Hyper Island“ (Švedija).
Projektas TAB - Technologijų, meno ir verslo inovacijų centrai (Innovation Hubs for Tech, Art and Business) – tai Interreg Pietų Baltijos regiono programos finansuojama iniciatyva, kuria siekiama skatinti inovacijas integruojant technologijas, meną ir verslą. Pagrindinis projekto tikslas – kurti tarpvalstybinius inovacijų centrus, spartinančius skaitmeninę plėtrą, tarptautinį bendradarbiavimą ir remiančius mažąsias bei vidutines įmones Pietų Baltijos regione.
Daugiau informacijos apie projektą:
https://tabproject.org/
https://rietavovic.lt/projektai/projektas-tab-innovation-hubs-for-tech-art-and-business-technologiju-meno-ir-verslo-inovaciju-centrai/id-33