Naujienos / Kvietimai

Kvietimas į Mykolinių metturgį

Mykolinių metturgis

Kviečiame Jus registruotis ir dalyvauti Mykolinių metturgyje, kuris vyks Mykolinių šventės metu 2018 m. rugsėjo 29 – 30 dienomis.

Mykolinės, tai šventė turinti senas, gilias kunigaikščių Oginskių valdymo laikus siekiančias tradicijas XIX amžiuje. Oginskių laikais buvo švenčiamos itin iškilmingai, net kelias dienas. Mykolinių metu ne tik vykdavo metturgis, bet ir muzikuodavo Rietavo orkestras, vykdavo žemės ūkio parodos, jose dalyvaudavo ūkininkai ne vien iš Rietavo, bet ir iš aplinkinių valsčių. Po Rietavo savivaldos atkūrimo 2000 m. atgaivinus tradiciją rengti Mykolinių šventę, pradedamos aukoti Šv. Mišios.

Šiandien siekiama susistiprinti Mykolinių šventės metturgio tradicijas ir planuojama šventei suteikti tautinio paveldo sertifikatą. Norima, kad šventė būtų žinoma visos Lietuvos mastu ir pritrauktų sertifikuotus prekiautojus, todėl kviečiame visus vietos gamintojus, tautinio paveldo atstovus iš Rietavo savivaldybės ar kitų Lietuvos vietų registruotis ir dalyvauti. Šįmet Mykolinių metturgis bus neįprastai ypatingas tuo, kad šventėje dalyvaus daug gerbiamų svečių iš užsienio šalių: Karlshamno meras su komanda dėl pasirašomos sutarties ir svečiai iš skirtingų Danijos regionų, Vokietijos, Lenkijos ir Latvijos.

Maloniai kviečiame Jus dalyvauti renginyje.

Kvietimas.pdf
Preliminari programa.pdf
Reikalavimai renginiui.pdf
Žemėlapis.pdf

Ankstesnės naujienos

Iššūkis – „Surink Lietuvą“ 2018-07-11 / Kvietimai Iššūkis – „Surink Lietuvą“
Mėgsti keliauti ir ieškai naujų iššūkių? Jei taip, turim tau bei tavo draugams puikią idėją! Liepos 12 d. startuoja projektas, sujungęs visas 60 savivaldybių, „Surink Lietuvą”, kurio esmė Lietuvos šimtmečio proga, paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Koks viso to tikslas? Ogi, kiekviename aplankytame krašte gausi puikią galimybę įsigyti to krašto formos magnetuką, surinkus visas 60 dalių - sujungti jas į vieną visumą - Lietuvos žemėlapį!
Plačiau
Horizontalaus plano trečiasis seminaras 2018-02-21 / Kvietimai Horizontalaus plano trečiasis seminaras
Kviečiame jus į Horizontalaus plano trečiąjį seminarą, kuris vyks vasario 22 d. Rietavo turizmo ir verslo informacijos centre, Parko g. 5, Rietavas. Seminaro pradžia 10.00 val., pabaiga 14.00 val.
Dr. Mikael Scherdin (Švedija) susistemino mūsų antrojo susitikimo mintis, todėl ir toliau gryninsime raktinius Rietavo žodžius.
Plačiau